KRS: 0000750221
anioly.zywioly@gmail.com

Covid 2020

Obecnie 2020 rok nagle zmienił nasze i Wasze Życie

Fundacja przygotowywała się do sezonu żeglarskiego, którego inauguracja miała odbyć się w Naszej wspaniałej Filharmonii w Szczecinie podczas „I Mędzynarodowego  Koncertu Charytatywnego” na rzecz żeglarzy z niepełnosprawnością z udziałem Instytucji i Artystów z: Polski, Włoch, Słowenii, USA, Chile, Watykanu. Niestety zagrożenie epidemiczne zmusiło nas do zmiany planów i przesunięcia sezonu żeglarskiego dzieci z niepełnosprawnością, koncertu na czas trudny do określenia. Uzysane środki chcieliśmy przeznaczyć na rozwój żeglarstwa osób niepełnosprawnych, rozwój reehabilitacji i rekonwalestencji osób przewlekle chorych w obszarze wodnym, oraz projekt: „Szpital na wodzie" dla dzieci onkologicznych i przewlekle chorych. Szpital na wodzie to unikatowy w skali Europy projekt spędzenia czasu w rozlewiskach Zalewu Szczecińskiego dzieci ciężko chorych wraz z Rodzicami na dostosowanym do tego statku.

Niestety Nasze i Wasze życie z dnia na dzień zmieniło się, a Fundacja musi obecnie sprostać nowym wyzwaniom i innymi sposobami walczyć o marzenia dzieciaków. Nie spoczywamy jednak na laurach i nie poddajemy się. Obecnie współorganizujemy akcję w ramach „zachodniej grupy medycznej” bezpiecznej pracy dla personelu medycznego przez adaptację i testowanie wszelkiego rodzaju rozwiązań służących ochronie osobistej czego przykładem są adaptacje masek przemysłowych, ochronnych, sportowych jako szczelne zabezpieczenie dróg odechowych w trakcie pracy. Zakupiliśmy różnego rodzaju maski adaptując je do pracy w różnych warunkach medycznych. Przetestowaliśmy szereg rozwiązań, które obecnie zabezpieczają pracę oddziałów: kardiologii, kardiochirurgii, chirurgii, neurochrurgii, intensywnej terapii, szpitalnych oddziałów ratunkowych, radiologii, oddziałów zakaźnych wszystkich szpitali województwa zachodniopomorkiego. Wartość dotychczasowyh projektów jest bezcenna.

Gałęzią naszych działań jest współtworzenie „Zachodniej Grupie Medycznej”. Spontanicznej Inicjatywie społecznej Mieszkańców, Przedsiębiorców Województwa Zachodniopomorskiego, będącą odpowiedzią na mnogość mniejszych i większych lokalnych działań wynikających z czystej potrzeby ludzkich serc, które prowadzone są od ponad miesiąca. My jako zespół 60 osób i 20 instytucji różnych specjalnoci: lekarzy, projektantów, drukarzy stworzyliśmy miejsce w którym zrzeszeni gromadzimy i koordynujemy wszystkie oddolne inicjatywy wspierające placówki medyczne i służby pierwszego konaktu z osobami dotkniętymi chorobą. Efektem naszych działań ponad podziałami jest właściwe transparentne gospodarowanie środkami finansowymi przekazywanymi przez różnego rodzaju zbiórki społeczne. Wspólne planowanie pozwala uniknąć powielania inicjatyw i lepszy ich rozkład wśród wszyskich potrzebujących. Obecnie wydane zostały materiały do ochrony osobistej w liczbie 5000 do wszystkich jednostek medycznych w naszym Województwie i poza nim.

Dziękujemy Państwu za chęć pomocy i wsparcie Fundacji Anioły Lubią Żywioły. Każda wspólna inicjatywa to nasz niezwykle ważny i bezcenny krok do przodu. Wiem, że tylko działając wspólnie możemy odbudować nasze utracone poczucie bezpieczeństwa i zadbać o marzenia małych podopiecznych naszej Fundacji w nowych i trudnych warunkach.

marek_lickendorf.jpgz wyrazami szacunku
dr.n. med Marek Lickendorf
neurochirurg ZOZ Zdroje
Prezes Fundacji Anioły Lubią Żywioły